איזה פרקט לבחור ? מה עדיף פרקט עץ או למינציה?

4 אופציות נפוצות קימות היום בארץ:
עץ גושני - ריצוף מעץ מלא טבעי אמיתי ,המיוצרת משכבה אחת של עץ.
פרקט תלת שכבתי  - הפרקט התלת שכבתי הינו הפופולארי ביותר מבין סוגי העץ. פרקט זה מורכב, כמשתמע משמו, משלוש שכבות: 3 שכבות של עץ הדבוקות ביחד, השכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי היא עץ טבעי אמיתי, כמו העץ המשמש לפרקט גושני. השכבה העליונה של פרקט תלת שכבתי יוצרת מראה חיצוני טבעי וטקסטורה של עץ אמיתי. בנוסף, ניתן לשייף שכבה זו מידי כמה שנים, על מנת לחדש את הפרקט ולהשיב את המראה החדש. העובי של פרקט תלת שכבתי נע בין 14 ל-18 מ"מ, כשעובי השכבה העליונה נעה בין 3 ל-4 מ"מ.
השכבה העליונה הזו מודבקת על שכבות של עץ לבן פשוט המחוברים אחד לשני בכיוונים מנוגדים, מבנה זה הוא שיוצר את היתרון הגדול בפרקט תלת שכבתי לעומת פרקט גושני – עמידות וחוזק. שכבות העץ שמודבקות בדרך של שתי וערב מונעות עיוותים בצורת העץ הנובעים מלחות ומפגעי מזג אוויר. על כן, פרקט תלת שכבתי עמיד לאורך זמן רב יותר מאשר פרקט גושני. 

פרקט למינציה - האופציה הזולה ביותר פרקט למינציה הינו פרקט סינטטי דמוי עץ כלומר לא מדובר בעץ אמיתי אלא באשליה של עץ. הלמינציה מורכבת מכמה שכבות ,שכבת הבסיס עשויה מלוח HDF (סיבי עץ דחוסים) ועליו מודבקת בטכניקה מיוחדת הדפס/תמונה של עץ , התמונה חוזרת על עצמה במשטח הרצפה בערך כל 7 לוחות , על התמונה מוצמדת שכבת הגנה חזקה. עובי הפרקט נע בין 6 מ"מ ל- 12 מ"מ. העובי הנפוץ ביותר הוא 8 מ"מ. 
פרקט פורניר –פרקט פורניר מכיל קלף דק של עץ אמיתי טיבעי עם כל היתרונות של פרקט למינציה 


עתה נשאלת השאלה , האם כדאי לבחור ריצפת פרקט מעץ אמיתי ?
בחירה ברצפה מעץ אמיתי תהיה מתאימה לאלו שהתקציב שלהם גבוה יותר לריצוף הבית ומעוניינים בחומר גלם איכותי שיחזיק לאורך שנים.
יתרונות פרקט עץ - נכון לגבי עץ גושני ,ריצוף תלת שכבתי וריצוף בפורניר: 
יופי ומראה "הדבר האמיתי" ,לא סתם פרקט העץ נחשב ליוקרתי והמוביל בעולם האופנה, אין ויכוח על המראה שרצפת פרקט מעץ אמיתי יוצרת והתחושה שהיא נותנת לעומת המראה שיוצרת הלמינציה, עץ הוא חומר גלם טבעי ואיכותי לעומת מוצר סינטטי , ובמשטח הרצפה העין מבחינה בהבדל. בנוסף התמונה / הדפס של הלמינציה חוזרת על עצמה בערך כל 12 מ"ר.
בידוד ומגע רצפת פרקט עם עץ אמיתי יוצרת שכבת בידוד מחום וקור אקוסטיקה ומאפשרת ללכת יחפים מבלי להרגיש קור או חום. בנוסף המגע של העץ טבעי ונעים. בשל כך מתאים ביותר לבית עם ילדים (לא רק כמובן) 
אורך חיים גדול אורך החיים של רצפות עץ הוא גבוה יותר, מראה העץ משתבח עם השנים בשל המראה הטבעי, באופן פרדוקסלי ככול שרצפת העץ מתיישנת יותר כך היא מתייפה יותר, וכן ותמיד קיימת האופציה ללטש ולחדש רצפות אלו ולחשוף שכבה חדשה של עץ ,כפי שנראו ביום הראשון להתקנתם.
חברת דוביפרקט מייבאת פרקט עץ תלת שכבתי/רב שכבתי/פורניר, מסוגים שונים, ברמות מיון שונות, בסוגי גימור שונים.   אנו מבצעים צביעה ועבודות מיוחדות לפי דרישת לקוח ניתן לבצע חידושים לכל סוגי הפרקט

חסרונות פרקט עץ :    
בשל היתרונות הרבים המצוינים למעלה מחיר פרקט עץ בהתאם כלומר הרבה יותר יקר מפרקט למינציה, מעבר לכך מעבר לכך היא עלולה להיות רגישה יותר לשריטות לעומת פרקט למינציה
האם כדאי לבחור ריצפת פרקט למינציה ?
פרקט למינציה נפוץ בארץ, הרבה לקוחות בוחרים בו בעיקר בשל המחיר.

יתרונות פרקט למינציה:     
 מגוון עצום של דוגמאות צבעים וטקסטורות. בפרקט למינציה המבחר הוא כמעט אינסופי כיוון ומדובר בדוגמא / תמונה שמודפסת על גבי הפרקט. 
חזק , עמיד לשריטות-  פרקט למינציה ידוע בחוזק ובעמידות לשחיקה ואינו נישרט בקלות ,הוא קל לתחזוקה ,כל אילו מכוון שמיוצר באופן תעשייתי מוצר סינטטי חזק
התקנה קלה ההתקנה של פרקט למינציה היא פשוטה יותר, בשיטת ההנחה הצפה כך שבכל עת ניתן לפרק ולהתקין את הפרקט מחדש בקלות. יש אף שבוחרים להתקין את הפרקט לבד, אך ברוב המקרים ההמלצה היא בעל מקצוע מיומן.
מחיר לכל כיס פרקט למינציה הוא זול מאוד, ומאפשר ליותר לקוחות לרכוש ריצוף דמוי עץ.
חסרונות פרקט למינציה:
אם הפרקט נישחק אין אופציה בניגוד לפרקט עץ לשייף ולחדש, במקרה זה יש צורך לרכוש פרקט חדש.
מראה המראה שלו אף פעם לא ישתווה ליופי המתקבל מריצוף בפרקט עץ
אין בידוד אין תכונות של בידוד חום וקור כמו פרקט עץ וגם המגע של הפרקט הוא קר וסינטטי 
אורך חיים קצר אורך חיים של פרקט למינציה הוא מוגבל.
רגישות למים פרקט למינציה רגיש למים, במיוחד בחיבורים בין הפלטות לכן יש להיזהר בניקיון מטלית לחה בלבד, וליבש במהירות בכל מיקרה של מגע מים ישיר

פרוייקטים לדוגמא

180 מטר פרקט, בית בשרון

180 מטר פרקט, בית בשרון

בית צנוע זה בשכונה של בתים טוריים דו משפחתיים באזור השרון, מכיל 2 קומות, מפלס הקרקע וקומה שנייה המתאפיינת בתקרה משופעת גבוהה מאוד
קרא עוד
בית פרטי בהוד השרון

בית פרטי בהוד השרון

בית פרטי בהוד השרון כ 260 מ"ר שטח בנוי מחולק ל 2 קומות + מרתף ,הבית המעוצב בסיגנון מודרני מנימליסטי
קרא עוד
מרכז איינגאר ליוגה נווה צדק-נגה

מרכז איינגאר ליוגה נווה צדק-נגה

מרכז איינגאר ליוגה נווה צדק-נגה ממוקם בתפר שבין יפו, פלורנטין ונווה צדק
קרא עוד
בית מושב בר גיורא

בית מושב בר גיורא

הדרך המתפתלת לכיוון בר גיורא עוברת בנוף מיוער שגם ביום קיץ חם מזכיר נופים רחוקים ירוקי עד.
קרא עוד
בית פרטי ברעננה

בית פרטי ברעננה

בית פרטי משנות ה-80 במרכז רעננה עבר מהפך תכנוני ועיצובי בעקבות שינוי סטטוס
קרא עוד
בית פרטי רמת חן

בית פרטי רמת חן

בית פרטי ברמת חן  המכיל 2 קומות, הבית משלב סגנונות צבעים וסוגי ריצפה שונים
קרא עוד

דוביפרקט

כשאהבה ישנה ואומנות נפגשים...